Grupa „Oplotki and Friends – jak zarabiać na rękodziele” jest bezpłatna, ale warto pamiętać o kilku zasadach, które w niej panują ZANIM dołączysz.

W grupie dzielimy się wiedzą i doswiadczeniem z zakresu prowadzenia biznesu w oparciu o rękodzieło. Tworzymy środowisko, wsparcia i wymiany wiedzy, aby wspólnie wzrastać.

1. To nie jest grupa typowo reklamowa, sprzedażowa. Do tego przeznaczone są konkretne posty. Nie fajnie wygląda „udawane” pytanie z prośbą o pomoc/wycenę, które tak na prawdę ma jedynie cel reklamowy…dlatego, jeżeli masz wątpliwości, czy Twoja treść to reklama…to pewnie jest – i miejsce dla niej znajdziesz pod dedykowanym postem.

2.Dobrowolnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem w formie moderowanych postów na forum grupy – skoro to ja założyłam grupę – to i logiczne, że to ja udostępniam tu najwięcej treści – poświęcam na to masę czasu i energii, dzielę się wiedzą, którą zdobywałam kosztem czasu i pieniędzy – dlatego uszanuj to. Od czasu do czasu mówię tu o moich płatnych ofertach – pogłębienie wiedzy z danych tematów i pomoc przy praktycznym wdrażaniu – to moje autorskie zamknięte programy płatne (np. https://oplotki.pl/agnieszka/ )- od czasu do czasu informuję o możliwości dołączania do tych programów – jako, że możliwość w nich udziału nie jest dostępna cały czas). Jeżeli chcesz zapytać o sam program – śmiało pisz agnieszka@oplotki.pl – lub pytaj o opinię na forum grupy – mamy tutaj wielu uczestników poprzednich lub aktualnych edycji.

Jeżeli masz ochotę podzielić się wiedzą, przeprowadzić dyskusję na jakiś temat w formie np. webinaru, czy wspólnego wywiadu – daj znać! przedyskutujemy pomysł i wspólnie znajdziemy techniczne rozwiązanie – jeżeli chcesz zobaczyć, jak to robili inni członkowie grupy – zaglądaj do zakładki „filmy”, „pliki” lub przescrolluj to, co dzieje się w grupie — część materiałów po jakimś czasie usuwam, bo wiele kwestii szybko się dezaktualizuje – dlatego warto podglądać w miarę regularnie. Część treści jest dostępna tylko przez krótki czas, bo później trafiają do płatnych kursów (to jeden z bonusów w nich udziału – możliwość wracania do tych treści w dogodnym dla siebie czasie)

3. Dyskusje na forum grupy są poufne. Jeżeli chcesz się podzielić treściami dostępnymi tutaj, zaproś do członkostwa. Taka osoba akceptuje reguły panujące w grupie, aby do niej dołączyć – wtedy wszyscy mamy gwarancję, że bierzemy odpowiedzialność za to, co tutaj się dzieje.

4.Szanujemy się wzajemnie, krytykę podajemy w kulturalnej formie. Jestem wyczulona na ubliżanie i personalne „wycieczki” , a za obrażanie wyrzucam z grupy (ja lub administratorki) – jeżeli czujesz, że „coś jest nie tak” – zgłaszaj to bezpośrednio do mnie lub administratorek grupy.

To przestrzeń wzrostu! Branża rękodzieła jest wystarczająco trudna – nie potrzebujemy utrudniać sobie jej dodatkowo, dlatego główną ideą tego miejsca w sieci jest EKOSYSTEM WZROSTU – wierzę, że ” POMNOŻYĆ można DZIELĄC SIĘ” i w myśl tego hasła działam w grupie.

Kilka przydatnych wskazówek:

  1. Nie ma głupich pytań – no chyba, że próbujesz „przemycić” reklamę – posty są moderowane – czyli zanim Twoje pytanie wskoczy do grupy – akceptuje je administratorka lub ja osobiście – i automatycznie staramy się udzielić odpowiedzi – jeżeli czujemy, że pomoc grupy będzie naszym zdaniem bardziej wartościowa, niż nasze „wymądrzanie” – pytanie po prostu dodajemy bez naszego komentarza.
  2. W grupie są osoby bardziej zaawansowane, ale też i poczatkujące – nie krytykuj ich pytań – raczej kieruj się zasadą „ooo- wiem lepiej! – pomogę”. Nie podcinajmy sobie wzajemnie skrzydeł, ale wspierajmy! Dosyć negatywnej energii na świecie – zostawmy ją za progiem tej grupy i strzeżmy, aby nie wpełzała przez uchylone drzwi!
  3. Uszanuj proszę, że budowałam tą grupę ciężką pracą i jako miejsce pracy traktuję – owszem – w pranży, którą kocham – czyli przedsiębiorczości rękodzielniczej, ale to jednak moja praca. Nie na miejscu jest umieszczanie linków do swoich ofert, promocji bez zapytania o zgodę.
  4. Trzymajmy się tematu – Facebook, czy w ogóle internet to przebogactwo treści, jeżeli masz wątpliwości, czy Twój post/pytanie jest związane z rękodziełem  – zapytaj  🙂
  5. Baw się dobrze! Żeby nie było, że tylko zasady! Jesteśmy tutaj, aby uprzyjemnić sobie codzienność pracy i wspomagać w osiąganiu wspólnych celów! Pomagajmy sobie! TAK ZAWSZE ŁATWIEJ!

Jeżeli czujesz, że to miejsce dla Ciebie…wskakuj śmiało!

Ps. nie zapomnij o odpowiedzi na 3 krótkie pytania – one pomogą mi zweryfikować, że nie jesteś „robotem”

Jakie tematy najczęściej poruszamy?

Reagujemy na aktualne potrzeby i staramy się porzadkować zasoby grupy przy użyciu cyklicznych postów.

Przygotuj się na nowości i eksperymenty 🙂 ciągle uaktualniamy to, co się u nas dzieje 🙂

Niezmiennie poza kwestią wyceny prac…

dyskutujemy nad tematem – „rzeką” czyli …

Wałkujemy kwestie księgowo-prawne – rodzaje działalności dostosowane do potrzeb przedsiębiorczości rękodzielniczej, podatki, opłaty i „koszty ukryte” – niezmiennie znajdziesz tu osobiste perypetnie rękodzielniczych przedsiębiorców…

To przestrzeń wzrostu! Branża rękodzieła jest wystarczająco trudna – nie potrzebujemy utrudniać sobie jej dodatkowo, dlatego główną ideą tego miejsca w sieci jest EKOSYSTEM WZROSTU – wierzę, że ” POMNOŻYĆ można DZIELĄC SIĘ” i w myśl tego hasła działam w grupie.

Jeżeli czujesz, że to miejsce dla Ciebie…wskakuj śmiało!

Ps. nie zapomnij o odpowiedzi na 3 krótkie pytania – one pomogą mi zweryfikować, że nie jesteś „robotem”

Pamiętaj! Nie musisz nas śledzić na facebooku, aby nie przegapić ważnych informacji o szkoleniach, webinarach, które organizujemy.

Jeżeli również masz dosyć „rozpraszania” – wybierz opcję powiadomień mailowych, aby niczego nie przegapić.

Klikaj tutaj, aby się zapisać.