,

Pinterest, czyli bogate zasoby inspiracji

PINTEREST ZASOBY

Pinterest to takie miejsce, które się kocha, nienawidzi lub ewentualnie ignoruje 😉 Te osoby, które je znają i kochają, potrafią spędzić godziny na szperaniu w bogatych zasobach Pinterest. Z kolei tym, którzy z niego nie korzystają, wydaje się to niezrozumiałe. Ale tak! W takiej wersji Pinterest to ZUO, jak mawia się w naszej oplotkowej społeczności. Przyciąga jednym pięknym pinem, a potem kolejnym i kolejnym, i kolejnym… A jeszcze taka cudna tablica… Jak znaleźć na Pinterest inspiracje?

Pinterest – co to jest?

Platforma Pinterest, która często błędnie jest zaliczana do mediów społecznościowych, to tak naprawdę wyszukiwarka (podobnie jak Google), tyle że graficzna. O tym, czym jest Pinterest, opowiadam szerzej również w tym nagraniu: Co to jest Pinterest?

Grafiki przemawiają do nas zdecydowanie szybciej, dlatego coraz częściej to właśnie za ich pomocą poszukujemy nie tylko inspiracji, ale i informacji.
A zasoby Pinterest są naprawdę potężne. Pomocne zarówno wtedy, kiedy nie wiesz, jak urządzić przytulny salon, a także wtedy, kiedy zastanawiasz się, jaka fryzura pasuje do Twojego kształtu twarzy. Albo wtedy, kiedy szukasz bajkowego miejsca na wakacje lub chcesz wprowadzić do swojego domu choćby część zasad zgodnych z ideą zero waste. A to i tak czubek góry lodowej!

pinterest INSPIRACJEpinterest INSPIRACJE

Raj dla miłośników rękodzieła

Nie można nie wspomnieć, że Pinterest to również ogromna baza wiedzy dla miłośników rękodzieła – wzory szydełkowe, tutoriale makramowe oraz mnóstwo filmów typu krok po kroku z szerokiego zakresu DIY (czyli naszego „Zrób to sam”). W tym filmie sprzedaję parę trików, jak szukać tutoriali na Pinterest >>

pinterest INSPIRACJEpinterest INSPIRACJE

Jak szukać na Pinterest inspiracji?

Zawsze jednak warto patrzeć szerzej, nie ograniczać się wyłącznie do swojej niszy. Szukać inspiracji w miejscach, które wydają się być całkiem oderwane od naszej działalności. I tu właśnie kryje się potęga Pinterest – na jego tablicach łączą się i przenikają ze sobą różne dziedziny, tworząc piękne, pożyteczne, funkcjonalne lub zabawne, a czasem bardzo zaskakujące zestawienia.

pinterest dla rękodziełapinterest dla rękodzieła

Spojrzenie poza swoje podwórko może zaowocować odkryciem nowego, ciekawego zestawienia kolorystycznego, idealnego do wykorzystania w kolejnych dziełach. A może odkryjesz nową technikę, która świetnie uzupełniałaby Twoje projekty? Albo znajdziesz pomysł na taką kompozycję zdjęcia, które uwypukli najlepsze cechy Twoich produktów? Gwarantuję Ci, że z Pinterest można wyciągnąć dużo więcej, trzeba tylko odpowiednio na niego spojrzeć 🙂

Polecam Ci zajrzeć do materiału wideo, gdzie pokazuję, jak można czerpać inspiracje z Pinterest >>

pinterest dla rękodziełapinterest dla rękodzieła

Pinterest to inspiracje również dla Twojego biznesu

Jak widzisz, Pinterest można wykorzystać na różne sposoby, w tym również na potrzeby swojego biznesu – do jego rozwoju i do promocji. I do tego będę Cię zachęcać! O tym, jak to robić, będę opowiadać i uczyć podczas 4-tygodniowego (bezpłatnego) kursu.

Tutaj można się jeszcze zapisać >> https://oplotki.pl/pinterest-dla-rekodziela-strona-zapisu/

Ruszamy 22.02.2021 r.

pinterest dla biznesupinterest dla biznesu

Jeżeli spojrzysz na Pinterest z tej perspektywy – może odkryjesz go całkiem na nowo. Przekonasz się, że to przydatne narzędzie w procesie budowania swojej marki i rozwoju nie tylko swojego rękodzielniczego biznesu, ale też każdego innego.

pinterest dla biznesupinterest dla biznesu