O crowdfundingu, który wspiera kobiety

O crowdfundingu, crowdfunding

 

Kiedy dowiedziałam się, że jako kobiety jesteśmy mistrzyniami zbiórek – pomyślałam – NO PEWNIE, że JESTEŚMY! W czym my nie jesteśmy mistrzyniami! Pff!

Ale kiedy okazało się, że jesteśmy mistrzyniami zbiórek dla innych, ale w tych zbiórkach na konkretne „własne” projekty jednak prym wiodą bezkonkurencyjnie panowie… No po prostu nie wytrzymałam.

 

Crowdfunding subiektywnie

Zapraszam Cię na całkiem subiektywny przewodnik – crowdfunding, jako narzędziu do spełniania marzeń. Takim narzędziu, które warto zacząć wykorzystywać… zwłaszcza nam – kobietom.

Przeczytałam książkę „Crowdfunding. Kobieta z Tłumu. Zrealizuj Kampanię Crowdfundingową w 4 krokach”. Agnieszka Płoska podzieliła się w niej ogromem praktycznej i teoretycznej wiedzy na ten temat. Co pozostanie ze mną, jednak, na zawsze i co stało się motywacją do Oplotkowej kampanii… to smutna statystyka.

Kobiety są w akcjach crowdfundingowych równie skuteczne, a według niektórych badań nawet skuteczniejsze, niż panowie, ale ewidentnie widać, że wolą zbierać „na innych” albo „dla innych”. To panowie wiodą prym w bezkompromisowym wyścigu po spełnianie ambitnych marzeń dzięki crowdfundingowemu narzędziu.

To dzięki niemu realizują biznesowe prototypy, wydają książki, planszówki, nowe produkty…

Panie mierzą niżej, walczą o dużo mniejsze kwoty albo po prostu są nieobecne.

 

O crowdfundinguO crowdfundingu, crowdfunding

 

To był zapalnik

Zmieńmy to!

Ochoczo odpowiedziałam na manifest Agnieszki.

Od słowa do działania (jak to u mnie) minęła chwila. I tak oto – przed Tobą – oficjalna kampania crowdfundingowa książki Oplotki. Hanmdade Success.

Manifest, w którym walczymy o duże (jak dla nas, bo wiem, że to względne pojęcie) kwoty – po to, aby pokazać, że w naszym „tłumie” marzycieli, dmuchających sobie nawzajem w skrzydła jest moc realizowania nawet najbardziej szalonych projektów.

Tak szalonych, jak wydawana samodzielnie książka!

 

Crowdfunding Oplotki. Hanmdade Success

Kwota, która zdecydowanie nie byłaby realna jako jednorazowy wydatek lub inwestycja w Oplotki  i sprawiała, że oplotkowa książka i cenna wiedza, którą się w niej dzielę, była wiecznie spychana na „potem”.

Dzięki crowdfundingowi – suma choćby symbolicznych wsparć daje efekt kuli śniegowej.

Ta nierealnie wielka kwota – złotówka po złotówce – zaczyna się materializować. Powoli zbieramy na kolejne kroki. Zaliczka dla drukarni, opłata za redakcję, korektę, skład, projekt graficzny, budżet na wysyłkę i oczywiście – na miłe niespodzianki dla wspierających – nagle JEST!. Finanse przestają być wymówką.

I tak – kropla drąży skałę… Wspólnie jesteśmy coraz bliżej tego momentu, kiedy każdy z nas trzyma swój własny, pachnący świeżym drukiem egzemplarz książki w dłoni.

 

 

Crowdfunding – jak to działa

Przede wszystkim to nie jest (tylko) zbiórka. To wymiana wartości. Tego nauczyła mnie Agnieszka Płoska (Dzięki Aga! Wielokrotnie będę Cię jeszcze cytować!).

Chodzi o to, że w momencie, kiedy w naszej książkowej akcji crowdfundingowej ktoś wspiera przedsięwzięcie swoją wpłatą (czyli niejako kupuje książkę, której jeszcze nie ma) okazuje nam ogromne zaufanie. To dzięki niemu możemy zrealizować projekt i nie tylko dostarczyć samą książkę, ale jeszcze wynagrodzić to właśnie pokładane w nas zaufanie dostarczając o wiele większą wartość.

Nie tylko oferujemy możliwość zarezerwowania egzemplarza książki w najniższej możliwej cenie, ale jeszcze w ramach całej kampanii, planujemy gamę niespodzianek i nagród dla wspierających.

Będzie je można wybierać według uznania i wygodnie dostosować do swoich potrzeb.

 

I o to właśnie chodzi!

O wymianę wartości!

Nie chcemy wyciągać ręki po pieniądze!

Chcemy transakcji.

Chcemy dawać wzajemność w tym procesie!

 

Nasze dlaczego

Dlatego, że traktujemy ten projekt jako nasz manifest!

Stanowczo zbyt często spotykamy kobiety o ambitnych planach, świetnych pomysłach, misji, która zmienia świat.

Stanowczo też za często nie realizują one swoich marzeń ze względu na finanse.

Crowdfunding może przyjść z pomocą.

Skoro my możemy, Ty też możesz!

 

Przekonaj się jak i wskakuj na stronę poświęconą projektowi – zobacz crowdfunding w praktyce: Oplotki. Hanmdade Success