Warsztaty kolęd nieznanych i zapomnianych

Dzisiaj wpis nietypowy – wpis zaproszenie.

Zapraszam nie tylko do plotek przy OPLATANIU, czyli zaplataniu świątecznych ozdób, ale również do kolędowania! Warsztaty kolęd nieznanych i zapomnianych to dobry pomysł na spędzenie przedświątecznego czasu.

Coraz bardziej dostrzegamy społeczny wymiar naszych oplotkowych spotkań on-line. Czujemy, że skoro nie za bardzo możemy wychodzić z domu fizycznie, to coraz chętniej wychodzimy mentalnie i wirtualnie.

Chcemy nie tylko spotkać się przy oplataniu (o-plotkowaniu), ale i śpiewająco zakończyć ten szalony 2020 rok. Ba! Nie tylko śpiewająco! Ale i kolędując!

W związku z tym mam dla Ciebie nietypowe zaproszenie w imieniu Agnieszki. Gościnnej Agnieszki 🙂 Przeczytaj, proszę, jakie niesamowite warsztaty kolęd nieznanych (i zapomnianych) przyszykowała.

Warsztaty kolęd nieznanych i zapomnianych – „Z gwiazdą na kiju”

„Zajmuję się rekonstrukcją historyczną, kładąc nacisk na muzykę dawną świata i muzykę ducha. Tym razem, ruszam w świat z kolejnym świątecznym projektem. Warsztaty „Z Gwiazdą na kiju” przybliżą Wam kolędy nieznane i zapomniane. Wspólnie cofniemy się w czasie, by odkryć dźwięki przeszłości, w czym pomogą nam różne instrumenty.

Organizuję warsztaty dla wszystkich, którzy mają ochotę otworzyć się na piękno muzyki, wsłuchać w biały śpiew, zaznajomić z tradycyjnymi pieśniami i kulturą, poznając zwyczaje związane z czasem przesilenia zimowego. Wszystko po to, aby dźwięki dawnych kolęd mogły znów wybrzmiewać w naszych domach.

Przede wszystkim jednak zależy mi, aby był to czas spędzony w przyjaznej, przepełnionej muzyką atmosferze, z którego każdy wyniesie coś dla siebie. Dlatego też warsztaty mają charakter swobodnego spotkania. Program jest odpowiednio przygotowany zarówno dla dorosłych jak i młodzieży oraz grup mieszanych. Od uczestników nie jest wymagane doświadczenie, czy umiejętności muzyczne”.

Agnieszka Michałowska

Agnieszka Michałowska

Kulturoznawca, edukator, animator, wokalistka i multiinstrumentalistka (bodhran, tin whistle, flet arabski, pianino, lira korbowa, piszczałki, davul, instrumenty perkusyjne). Zajmuje się rekonstrukcją oraz rekreacją muzyki dawnej i pieśni świata. Pasjonuje się śpiewem białym głosem, a także improwizacją muzyczno-wokalną. Poza tym interesuje ją to, co odzwierciedla ekspresję człowieka, psychologia, zielarstwo, graphic design, teatr wędrowny, rękodzieło, majsterkowanie i kilka innych rzeczy.

do warsztatów kolęd

fot. Archiwum A. Michałowskiej

Uwielbia spajać ludzi i odkrywać drzemiący w nich potencjał, szukając możliwości dla indywidualnego rozwoju jednostki w grupie. Pasję i zdobyte umiejętności wykorzystuje w celu promowania kultury, tradycji i sztuki, organizując i współtworząc wydarzenia kulturalne, także prowadząc warsztaty wokalne, artystyczne i projekty zwane konglomeratem sztuk.

Agnieszkę Michałowską znajdziesz w sieci. To linki do jej miejsc:

https://www.facebook.com/KramWenfridy – o szyciu i haftach opartych na znaleziskach historycznych, bądź nimi inspirowane. Dla rekonstruktorów i nie tylko. Zioła i biżuteria.

warsztaty kolęd

W grudniu odbędą się aż 4 spotkania. Pierwsze już dziś – 2 grudnia. Kolejne w dniach: 9.12, 15.12, 23.12

Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj >> https://fb.me/e/1JdIvSoWQ

Linki do kolejnych spotkań:


ozdoby-swiateczne-oplotki (1)