Historie kobiet mają moc!

Dzień kobiet to tylko pretekst do tego, co chcę Ci dziś powiedzieć. Kobiety mają w sobie moc! Historie kobiet mają moc!

To nie tylko magia ogarniania miliona rzeczy na raz, wrażliwość ponad normę i coraz bardziej udowodnione naukowo umiejętności przewodzenia…  My, kobiety, mamy w sobie prawdę!  Właściwie już od dawna to wiemy! Niezależnie, czy opowiadamy dzieciakom bajki na dobranoc, czy plotkujemy, przytaczając wątki przeczytanej książki – mamy w sobie ten dar. Dar opowiadania historii.

Historie kobiet

Zbliżający się warsztat z okazji Dnia Kobiet znowu przypomniał mi coś, co już od dawna wiem(y).

Każda z nas nosi w sobie unikalną prawdę, miliony małych i dużych opowieści. Wspomnienia, przygody, lekcje – ogromne dary, które podarował nam wszechświat na przestrzeni lat. Mamy też niesamowitą umiejętność ubierania ich w słowa i historie.

Pozazdrościłam.

historie kobiet mają moc historie kobiet mają moc

Wsłuchując się w Wasze słowa, chłonąc myśl za myślą, upewniałam się, że nie chodzi o PERFEKCJĘ. Chodzi o prawdę. Moją też. Wasze opowieści o  marzeniach noszonych latami w sercu, które w końcu nieśmiało lub z pełną odwagą realizujecie, przypomniały mi o własnym, niby niepotrzebnym projekcie.

Od lat marzę, że spiszę te zasłyszane historie w formie książki. Opowiem, jak mnie zmieniły, jak wpłynęły na trajektorię codzienności. Obiecałam sobie, że nauczę się pisać bez błędów, albo chociaż dam sobie słuszny czas na ich korektę 🙂 Opowiem światu, jaka potęga drzemie w kobiecych marzeniach. A raczej w sile potrzebnej do ich realizacji!

historie mają mochistorie mają moc

Oficjalnie robię pierwszy krok. Przećwiczę pisanie.

No dobra, wykrztuszę to wreszcie…

Nadciąga książka Oplotki!

BUM!

Stało się.

Nie ma odwrotu.

Skoro już oficjalnie się zobowiązałam, nie ma zmiłuj. Napiszę, choćby nie wiem co. I nie odłożę tego projektu na kolejny rok!

książka oplotki książka oplotki

To dzięki Tobie

To Twoje oczy przebiegające po literach moich blogowych tekstów są moim motorem napędowym. Jeżeli to czytasz, koniecznie podziel się ze mną swoją ulubioną książką. Choćby kucharską! A co! Zbieram inspiracje i uczę się pilnie.

książka oplotkiksiazka oplotki

I piszę. Piszę, jak szalona.

agnieszka@oplotki.pl