Sigrun – o SOMBA buddies

Sigrun

 

Za sukcesem OPLOTKI stoją LUDZIE. Nie tylko świetny zespół, ale osoby, od których uczymy się pilnie i które inspirują nas na co dzień.

Tutaj więc zebrałam Kobiety, które swoją pracą zmieniają świat na lepszy, a które miałam ogromny zaszczyt poznać osobiście w Online MBA mojej mentorki SIGRUN.

 

Sigrun – moja Mentorka

Artykuł z zeszłego tygodnia wywołał wiele pytań o moją mentorkę. Stwierdziłam, że zamiast odpowiadać na wiadomości – po prostu zbiorę informacje w formie jednego spójnego artykułu.

Dlatego tutaj znajdziesz totalnie subiektywną historię Online MBA mojej mentorki Sigrun… a poniżej inspirujące przedsiębiorczynie, które warto podglądać. Każdą z tych tytanek poznałam, kiedy sama zaczęłam gonić za biznesowo-życiowymi marzeniami i trafiłam do tej internetowej wylęgarni sukcesów na własnych warunkach 😉

Koniecznie podglądaj – te kobiety inspirują!

 

Kasia Krasucka – Motywujący nauczyciel języków

Osoba, która potrafi wydobyć z człowieka wewnętrzne pokłady motywacji do działania, o jakie sami siebie nie podejrzewamy. Serdecznie polecam Ci, jeżeli Ty lub Twoi znajomi potrzebują podszkolić duński, lub chcesz zobaczyć, z jaką gracją można uczyć się nowych umiejętności jako dorosła osoba. Serdecznie polecam Ci też odwiedzić Kasię, jeżeli fascynuje Cię praca nad przekonaniami, które sabotują Twoją drogę do spełniania celów.
Tutaj wysłuchasz naszej wspólnej rozmowy – O nauce języka w domu.

Ania Olesiewicz to pełna empatii specjalistka wspierająca kobiety

Wspierająca zwłaszcza w trudnych momentach. Anię podziwiam bezbrzeżnie za niesamowitą cierpliwość w rozmowie. Słucha jak nikt i wyłapuje malutkie drzazgi, o których istnieniu same nie miałyśmy pojęcia. A co najlepsze – skutecznie i bezboleśnie wyciąga je i uczy, jak przykleić kojący plasterek. Tutaj znajdziesz naszą rozmowę – O tajemnicy sukcesu Oplotki.

 

Aga Zdunek: Mój totalny autorytet w kwestii less-waste i bycia eko-na co dzień

Bez spiny i zadęcia, a przede wszystkim bardzo praktycznie uczy najmniejszych kroczków w kierunku bycia eko. Królowa handmade mydła i świec sojowych. Posłuchaj – Życie less waste również w biznesie oraz  Małe kroki do życia less waste.

Karolina Brzuchalska – wirtualna asystentka

Mentorka wirtualnych asystentek, która również uczy się u tej samej mentorki, co ja – Sigrun, co niewątpliwie wpływa na jej rozrastający się biznes. Zwłaszcza po pandemii… już chyba nie ma kogoś, kto nie zna zawodu Wirtualnej Asystentki. A jeżeli Ty takiej osoby szukasz, lub chcesz sprawdzić, czy taka praca jest dla Ciebie – to po prostu nasza rozmowa to must-watch – O tajemnicy sukcesu.

Elena Pawęta – specka od wystąpień publicznych.

Niezłomnie uczy praktycznych narzędzi to opanowania strachu przed publicznymi wystąpieniami, ale też wspomaga polską konferencję TEDx Women. Zapraszam Cię, do podglądania naszej rozmowy na Youtube: Tajemnica sukcesu Oplotki Dla eksperymentu nagrałyśmy ją po polsku i po angielsku 🙂 Bo czemu nie 😉 Każde wyzwanie to okazja, by się „sprawdzić”. Posłuchaj – Tajemnica Sukcesu Oplotki

 

Basia Bartczak – specka od komunikacji

…zwłaszcza takiej na styku wielu kultur, tradycji, języków. Uwielbiam jej słuchać, bo wnosi do rozmów kwestie, nad którymi w ogóle nie zastanawiamy się na co dzień. Polecam Ci ogromnie naszą krótką, choć bardzo ciekawą rozmowę – O sukcesie

 

Ula Ayache – moja osobista specka od leadershipu dla kobiet

To dzięki niej definiuję rolę liderki po swojemu, walcząc, aby nasz zespół rozwijał się, wspierając talenty każdego z członków. To dzięki niej zrozumiałam, że możemy określić to, jak przewodzimy według własnych wartości, ale też możemy skutecznie zarządzać wspaniałym zespołem bez archaicznych metod terroru szefa-despoty 🙂

Ja jestem urzeczona umiejętnościami Uli. Bo w końcu jedno wiedzieć, a drugie potrafić tak przekazać, żeby inni zrozumieli i wdrożyli w życie. Skuteczne budowanie zgranej ekipy w naszym Oplotkowym teamie to wielka cegiełka kompetencji Uli. Polecam rozmowę – Jak tworzyć zespół

 

Sigrun

Sigrun

 

A tutaj znajdziesz wywiady po angielsku – równie inspirujące.  

Zauważyłam bowiem, że tak naprawdę każdy z nas trochę ten język zna. Nawet jeżeli nie używamy go na co dzień, kiedy słuchamy rozmów 2 osób, z których ani jedna, ani druga nie włada tym językiem jako ojczystym. Całość jest bardzo przystępna nawet z podstawową znajomością Englisha 🙂 Dlatego zapraszam Cię do przeglądu takich wywiadów nagranych właśnie w języku angielskim.

 

Irene Cecile  – Świetna ilustratorka

Jej opowieść o tym zawodzie rozwiała wiele moich bezpodstawnych mitów i przekonań, które wysnułam w swojej głowie na temat takiej kreatywnej pracy z ołówkiem w dłoni.

 

Gudrun Mahlberg – leczy tańcem naszą kobiecą duszę

Ogrom doświadczenia i niesamowita energia rozpiera Gudrun i inspiruje kolejne osoby, aby poszły w jej ślady. Jedną z nich jest wspomniana poniżej Hinatea. A póki co posłuchaj: Jak uczyć tańca online?

 

Natalią – pseudonim artystyczny HINATEA

Zabiera nas w świat Tahiti, tradycji tego regionu, a co najważniejsze w świat barwnego tańca, którego dzięki Natalii możemy się uczyć w Poznaniu stacjonarnie, ale również na całym świecie – dzięki formatowi on-line.

Przyznam, że dzięki Natalii uśmiecham się nawet w najbardziej pochmurne dni. Taniec, którym zaraża i uśmiech, którym promieniuje na co dzień, to ogromny dar, którym hojnie dzieli się ze światem. Posłuchaj – O tajemnicy sukcesu Oplotki

 

Marta Thut – babka, która miała jaja stworzyć rynek, którego nie było!

Wyobraź sobie, że za naszą zachodnią granicą brafitting to nic tak powszechnego, jak u nas! Marta stworzyła sklep z bielizną i skutecznie doradza kobietom, jak dopasować bieliznę… ale może byłaby to zwykła historia, gdyby nie to, że taki zawód praktycznie nie istniał, kiedy ona ruszała ze swoją działalnością! Świetna rozmowa o tym, jak pomaganie innym kobietom może stać się świetnym pomysłem na biznes.

 

Michelle Petit – moja wnętrzarska idolka

Odczarowała wizerunek architektki klikającej nieustanie w komputerku swoje kreseczki.

Ona po prostu wpada do domów klientów i robi magię. Posłuchaj – Wnętrze bez budżetu, ale z duszą – bo osobowość Michell wypełnia każde wnętrze jeszcze skuteczniej, niż jej wnętrzarskie czary…

 

Lona Kozik – osoba, z niesamowitą pasją do muzyki.

Udowodniła, że nawet nauka muzycznej teorii nie ma barier. Skuteczie uczy jej on-line, inspirując kolejne pokolenia muzyków. Posłuchaj – Lona Kozik O Sukcesie

Dla mnie Lona jest niekończącym źródłem inspiracji, bo przecież coś tak ulotnego, jak muzyka, zwłaszcza teoria – ona złapała w świetny format kursów i konsultacji on-line, dzięki czemu służy klientom na całym świecie.

 

Johdi Woodford – specka w tak wielu obszarach, że nawet nie próbuję wymieniać

Dodam jedynie, że w holistyczny sposób łączy najróżniejsze podejścia do uzdrawiania duszy poprzez ciało. Jej zajęcia offline i online skierowane są do kobiet, które poprzez pracę z własnym ciałem chcą dostać się do zatrzaśniętych w nim emocji, traum, przejść, które burzą dobrostan i harmonijną codzienności. Nie – nie powiem nic więcej – słowa nie oddają charyzmy i nietuzinkowej osobowości Johdi – a rozmowę po prostu trzeba zobaczyć – Johdi Woodford O Sukcesie

 

Inspirujące spotkanie z Amel Derragui

Amel Derragui zostawiłam sobie „na deser”. Moja serdeczna mastermind-buddy to osoba, którą głęboko podziwiam za konsekwentnie realizowaną misję. Wyposaża expatów w narzędzia biznesowe do tworzenia przenośnych biznesów. Kiedy wybierasz związek ponad swoją karierę i podążasz za NIM/NIĄ… Kiedy awans, zmiana w pracy pociąga za sobą …Waszą przeprowadzkę… Ona pokazuje, że jesteś w stanie zbudować biznes, który może wyruszyć w drogę razem z Tobą. Czasem takie „zaczynanie od zera” jest świetnym pretekstem do zaprojektowania swojego biznesu tak, aby mógł przenieść się z Tobą w dowolnym czasie w dowolne miejsce!

Tego właśnie uczy i to w diebelnie skuteczny sposób Amel. W tym wywiadzie rozmawiamy o jej spojrzeniu na rękodzieło. A jako że jej korzenie są bardzo egzotyczne, niewątpliwie ta opowieść zaciekawi i zainspiruje Cię do spoglądania na naszą kulturę, tradycję i rękodzieło zupełnie inaczej, niż zwykle.