Oplotkowe plany i rękodzieło w 2021

rekodzielo w 2021

W tym roku inaczej. 

Sezon świąteczny upływał co roku na snuciu wizji, marzeń, planów. Tych bliższych i tych szalonych, które wydają się „nie z tej dekady”. 

Rok 2020 skutecznie wyleczył mnie z zakładania, planowania i przewidywania. Jak więc będzie wyglądało rękodzieło w 2021?

Kiedy uderzyła pierwsza fala COVID-19, odkręcałam plany otwarcia nowej pracowni rękodzielniczej, z ciężkim sercem odwoływałam kolejne warsztaty stacjonarne, zastanawiałam się, czy starczy na rachunki i wynagrodzenia dla koleżanek z zespołu. 

Gdybyś mi wtedy powiedziała, że Oplotki urosną do prawie 7 osób na pokładzie, a lista zadań do wykonania będzie dla kolejnych trzech, powiedziałabym, że śnisz. 

Ja też mam takie wrażenie. 

Rękodzieło w 2021

Kiedy wokół upadają kolejne biznesy, rodzice pożyczają pieniądze na przetrwanie (sklep stacjonarny i niszowa budowlanka nie mają się zbyt dobrze),  u mnie praca wre. Kiedy projektowałam pierwsze kursy rękodzieła on-line i warsztaty przez ZOOM – znajomi pukali się w głowę. Teraz to właśnie one utrzymują cały zespół ludzi, no i moją rodzinę…

Czego mnie to nauczyło?

Nie planuj za daleko.

Oczywiście mam wielką wizję zarażania bakcylem rękodzieła i warsztatowania on-line podczas naszego „Darcia pierza 2.0”. Tworzenie przestrzeni do wymiany myśli dla przedsiębiorczych, wspierających się kobiet – jak najbardziej pozostaje aktualne. Ale nie planuję już dalej niż 3 miesiące do przodu.

Takie czasy ☺ 

W tym roku więc nieco inaczej, ale zdradzę, co planujemy w roku 2021 w naszym ekosystemie wzrostu dla twórców i fanów rękodzieła. 

rękodzieło w 2021

Start Akademii Rękodzielnika

Tradycyjnie, jak co roku, startuje kolejna edycja programu wsparcia dla twórców rękodzieła. Pierwsza fala naboru już za nami (w grudniu po cichutku poinformowałam o możliwości zaklepania miejsc osoby, które już wcześniej zapisały się na listę zainteresowanych, o tu: https://oplotki.pl/agnieszka/). Mam jeszcze kilka miejsc na pokładzie aktualnej edycji, która wystartuje w styczniu 2021.

Jeżeli to Twój moment na dynamiczny rozwój działalności zarobkowej w oparciu o rękodzieło – pisz bezpośrednio na agnieszka@oplotki.pl. Spotkamy się na 15 minut / pół godziny, aby sprawdzić, czy jestem w stanie wesprzeć Cię swoją wiedzą i doświadczeniem oraz skrócić drogę do punktu, w którym chcesz być w 2021 w swoim rękodzielniczym biznesie. 

rękodzieło w 2021

Start grupy mastermind

W 2021 otwieram się też na współpracę. Bardziej niż kiedykolwiek. 

Wiem, jak bardzo wspomagały mnie grupy mastermind w 2020 roku. Nie tylko dołączyłam już do kilku takich grup, ale w 2021 po raz pierwszy postanowiłam stworzyć własną. O ile grupy rękodzielniczych mastermindów to już stały punkt w grafiku (propozycja tylko dla absolwentek Akademii Rękodzielnika) to po raz pierwszy oficjalnie poprowadzę grupę przedsiębiorców z innych branż, którzy po prostu potrzebują dojrzałej dyskusji o dynamicznie zmieniającym się polskim rynku on-line. 

Jeżeli czujesz, że Ty lub ktoś z Twojego najbliższego otoczenia potrzebuje paliwa rakietowego i dyskusji ludzi na zbliżonym poziomie rozwoju biznesowego, oraz że potrzebuje spojrzenia z  innej perspektywy niż własna branża (niekoniecznie handmade) – to koniecznie klikaj tutaj: https://oplotki.pl/mastermind/

rękodzieło w 2021

Handmade from Poland

A co dla fanów rękodzieła? W końcu nie wszyscy musimy robić z handmade od razu biznesu!

Ruszamy z projektem, który Covid-19 skutecznie odsunął w czasie: HANDMADE_From_Poland. Wypatruj pierwszego odcinka nowego podcastu! 

Możesz też już podglądać, co dzieje się na dedykowanym Insta >> https://www.instagram.com/handmade_from_poland/

Wierzę, że polskie rękodzieło to luksusowe dobro eksportowe i mam wielkie ambicje promowania środowiska twórców skupionych wokół OPLOTKI daleko poza Polską. 

Więcej nie zdradzę. Podglądaj OPLOTKi, a niczego o Handmade from poland nie przegapisz.

Warsztaty on-line i stacjonarne

Serce OPLOTKI to spotkania, czyli plotki przy oplataniu. Spodziewaj się więcej warsztatów. Oczywiście – dla bezpieczeństwa – w formacie on-line. Ale kto wie, może uda nam się spotkać spontanicznie w jakimś parku, kiedy znowu rozmrożą nas latem.

Na pewno nie przegapisz tej informacji, jeżeli zajrzysz od czasu do czasu na stronę z warsztatami >> https://oplotki.pl/warsztaty-stacjonarne/

rękodzieło w 2021

Oplotki na YouTube

Za namową społeczności, zabieramy się w końcu za tego naszego OPLOTKowego YouTuba.

Podglądaj, bo będzie się duuużo działo. Będzie masa wideo dla twórców rękodzieła, którzy chcą promować swoje prace. Będzie też duża porcja tutoriali dla osób, które chcą po prostu nauczyć się danej techniki albo zrobić wspólnie z nami coś własnymi rękami ☺ 

rękodzieło w 2021

Oplotki na LinkedIn

Tak, tam też jestem.

Zaczepiacie mnie coraz częściej, więc chyba czas oficjalnie zaprosić do kontaktu. Przyznam, że twórców rękodzieła nie było za bardzo widać na tej platformie, ale jednak jesteście tam! Bardziej wyprasowane, profesjonalne – piszecie, zapraszacie do znajomych… Nie zapomnijcie wspomnieć, że tworzycie, wtedy na pewno z automatu przyjmę do sieci kontaktów. Może wielkiej strategii podboju LinkedIn nie planuję, ale na pewno dyskusje na okołorękodzielnicze tematy pojawią się również w gronie tych właśnie kontaktów. 

rękodzieło w 2021

#oplotki w grupie dla twórców

Format pozostaje ten sam.

W naszej bezpłatnej grupie wsparcia biznesowego dla twórców rękodzieła będę kontynuować tradycję wpadania na żywo na cotygodniowe newsy, dyskusje, aktualizacje tego, co się u nas dzieje.

Co środę o 19.30 przewiduję niezobowiązujące pogadanki, informacje, z czego można u nas skorzystać bezpłatnie i w jaki sposób można przyspieszyć przy wsparciu płatnych programów. 

rękodzieło w 2021

Kończę tym newsem, bo wiem, że budowanie samolotu w trakcie lotu to strategia na 2021. A jeżeli jakiś kolejny szalony pomysł na promowanie polskiego rękodzieła przyjdzie mi do głowy, to pierwsza się o tym dowiesz podczas cotygodniowych #OPLOTEK ☺ 

Do zobaczenia w 2021 roku! 

Niech będzie dla nas dobry!

Agnieszka Gaczkowska

Ps. Tutaj podrzucam dla Ciebie bezpłatne materiały od mojej mentorki Biznesowej, bo oczywiście kolejny rok pracuję pod jej skrzydłami nad swoim biznesem. To również coś wartościowego, czym mogę się z Tobą podzielić – tutaj link do aktualnych materiałów >>