Akademia Rękodzielnika – o programie przez pryzmat uczestniczek poprzedniej edycji
Akademia Rękodzielnika
Oczywiście mogłabym zachwalać, promować i opowiadać, jakież cuda w tej naszej Akademii Rękodzielnika wyczyniamy w kwestii biznesów opartych o handmade.
Wierzę jednak, że jeżeli zastanawiasz się, czy taki program może wesprzeć w przedsiębiorczej drodze rękodzielnika — to przybliżenie sylwetek absolwentek poprzedniej edycji Akademii da Ci duuużo więcej.
Zatem zapraszam Cię na subiektywny przegląd poczynań naszych uczestniczek Akademii Rękodzielnika.
Kilka słów o 4. edycji akademii rękodzielnika.
To była kolejna zmiana. Kolejne ulepszenie testowane na żywym organizmie. W Akademii stawiam na kameralne grupy, które pracują we własnym tempie, ale do dyspozycji oprócz przepastnej biblioteki rękodzielnika posiadają moje wsparcie na żywo. Podobnie było również w tej edycji. Jako że na pokładzie znalazło się aż 8 uczestniczek, podzieliłam grupę równo na pół. Po to, aby zachować jedno i drugie [kameralną grupę, ale również i kontakt pomiędzy uczestniczkami] zebrałyśmy się w jednej grupie FB (aby zachować kontakt), ale spotkania na żywo odbywały się w 2 kręgach tematycznych. Produkty cyfrowe/kursy on-line oraz strategia warsztatowo-produktowa. A co nam z tego powstało?*
Osiągnięcia uczestniczek Akademii Rękodzielnika
Dorota Witowska — Tkanie dla wnętrz… i nie tylko
Dorota urzekła mnie akcją, kiedy wielkie na pół pokoju krosno wyniosła na zewnątrz w Dniu dziergania w Miejscach publicznych i tak po prostu dzieliła się swoją pasją do tej niesamowitej techniki rękodzieła.
Z pietyzmem projektowane i wykonywane prace powstają w długich godzinach skupienia- ale uwaga… tego się nie da “odzobaczyć”. Sprawdź sama: weaving.long.story
Karolina Kapustka — teoretycznie konkurencja, ale w praktyce…
Niesamowita współpraca — tkacka twórczość Karoliny udowadnia, że choć w kameralnym programie mamy dwie przedstawicielki (teoretycznie) tej samej techniki, to tkać można na wieeeeele różnych sposobów.
Wiele również dróg, którymi można kroczyć biznesowo — Karolina wybrała tą wyboistą i krętą — bo oprócz znanej ścieżki tworzenia unikalnych tkanych prac, postanowiła zanurzyć stopy w onlajnowej głębi. Miało być tylko umoczenie paluszka (warsztaty on-line przejdą do historii Oplotkowego grafika)… a skończyłyśmy na skoku na głębię i na własnym produkcie cyfrowym 🙂
Tkacki elementarz urósł do rozmiarów epickiego e-booka i trafił do naszej oplotkowej oferty sprzedażowej (Tak! Podpisujemy się pod jakością całym sercem i naszą marką)
A co dalej?
Warto podglądać: Cuda na Patykach
Monika Melkowska
Szydełkowa czarodziejka i trener mentalny. Karkołomne połączenie? O nie! Warsztaty rękodzieła on-line i stacjonarne spotkania przy szydełku ma w jednym palcu. Epickie produkty szydełkowe od łapaczy snów po wyposażenie wnętrz to już chleb powszedni. Media się o niej rozpisują… ale to kobieta-rakieta — wyznacza nową ścieżkę, na której łączy rękodzieło ze swoim ewidentnym powołaniem mentorskim. Zaciekawiłam?
Świetnie!
Po więcej tutaj: Pasje Mony
Kasia Jakubowska
Epickie chusty. Cóż więcej mogę dodać. Zapamiętałam Kasię jako najbardziej spokojną i cichutką uczestniczkę, ale kiedy pokazywała swoje prace… po prostu milkła sala. Profesjonalizm i mnisia praca. Słupek po słupku, oczko po oczku do epickich prac.
Ania Żurowska
Tworzy dekoracje okolicznościowe, kartki, zaproszenia, ozdabia przedmioty techniką decoupage, szydełkuje… Wykonuje kompozycje kwiatowe na śluby, komunie, Wszystkich Świętych. Lubi dzielić się swoją wiedzą. Prowadzi warsztaty rękodzielnicze i florystyczne dla dzieci i dorosłych, grupowe i indywidualne. Marka Ani – makiaart.pl
Ewa Pacini
Jezu — jak tu pomieścić charyzmę Ewy w jednym wpisie — jest i strona, i kanał YouTube i grupa i lajwy i Włochy i warsztaty — człowiek orkiestra.
Monika Przeciszowska — znasz technikę koronki klockowej?
No właśnie — nic dziwnego, jeżeli nie — nie dość, że mocno niszowa, to wygląda na turbo-skomplikowaną. Monika pokazuje, że da się nie tylko ją opanować, ale i mieć przy tym świetną zabawę.
Lada chwila pochwalimy się kursem, który tworzymy w partnerstwie Oplotki-Koroni. –> Kurs koronki klockowej
*Pamiętaj, że nie wszystkie osiągnięcia to półroczny przedział czasowy Akademii Rękodzielnika. Uczestniczki pracowały na swój sukces długo przed Akademią i zapewne będą kontynuować pracę długo po. Ja cieszę się, że mam zaszczyt uwiecznić punkt, w którym każda z nich jest mniej więcej TERAZ. Zachęcam Cię do regularnego obserwowania ich profili — gwarantuję nieustanną inspirację 🙂