,

WarsztatOn-line czyli maraton warsztatów rękodzieła OPLOTKI

Co dokładnie rozumiem przez WarsztatOn-line

Dziś o czerwcowym projekcie – zarezerwuj datę – 11.06.2022 i przyjdź na nasz WarsztatOn – czyli maraton rękodzieła.

Nie ma lepszego dnia na szerzenie bakcyla rękodzielniczego jak Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych 🙂 Wprawdzie zamierzam wraz z dziewczynami z zespołu przyjść do Ciebie z rękodziełem wirtualnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nabytymi umiejętnościami pochwalić się publicznie na ławce w parku, na kocu na plaży, przy kawiarnianym stoliku, a może na przystanku autobusowym…

Może myślisz sobie: Czy to dobry czas na takie atrakcje? Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że mamy obecnie trudne czasy: wojna, kryzys, inflacja, kredyty, problemy… czasem zdaje się, że czaszka wybuchnie.

I to nie tak, że to wszystko ignoruję. Świadomie kieruję uwagę tam, gdzie można choć przez chwilę dać głowie odpocząć i naładować baterie!

Dlaczego WarsztatOn rękodzieła?

To ładowanie baterii jest potrzebne nam wszystkim. A rękodzieło bardzo w tym pomaga – tym którzy je znają, ale również tym, którzy chcą dopiero posmakować. Tym głośniej teraz chcę głosić ideę rękodzieła, które daje wytchnienie i jednoczy ludzi, pozwala wrócić do korzeni…

Szczególnie przy okazji tego wyjątkowego dnia – święta dziergających, ale po trochu już święta wszystkich rękodzielników, marzę, żeby nas było wiecej. I powtórzę po stokroć: idea – oderwanie od codzienności, bycie tu i teraz, bycie z luźmi, z rodziną, język gestów, oddech dla głowy, joga umysłu, darcie pierza 2.0

Niech się rękodzieje!

Zapraszam 11 czerwca na maraton warsztatów różnych technik – bez żadnych biletów, opłat – dla młodszych i starszych, dla tych, co już dziergają i dla tych, co dopiero chcą spróbować, dla tych którzy potrzebują odrobiny inspiracji, towarzystwa, dla tych, którzy chcą miło i twórczo spędzić czas.

Jak będzie wyglądać harmonogram warsztatowego maratonu?

Spotykamy się w drugą sobotę czerwca o 10:00. Rozpoczniemy krótkim wstępem, aby opowiedzieć jak wygląda plan na cały dzień, co będziemy robić, co może się przydać, który warsztat, o której godzinie, a przede wszystkim trochę się poznamy. Już nie mogę się doczekać, tego momentu, kiedy zaczniecie wpisywać, skąd się łączycie z Oplotkami :D. A przy okazji damy szansę wszystkim spóźnialskim na dołączenie 😉

Potem ruszamy z warsztatami rozplanowanymi na cały dzień, aż do okolic 17:00.

Później zapraszamy na wspólne podsumowanie – czas na chwalenie się, dzielenie się radością satysfakcją i oczywiście rozmowę 😀

Grafika z harmonogramem na WarsztatOn Oplotki
Harmonogram – WarsztatOn-line Oplotki 11.06.2022

Na początek widzimy się na oplotkowym profilu facebookowym, potem na kanale YT, a przez cały czas będziemy również na zoomie. Oglądaj jak Ci wygodnie 🙂 i po prostu bądź z nami. Jeżeli nie udało Ci się być z nami na żywo udostępniamy WarsztatOn na naszym kanale YouTube – nagrania są już dostępne:

A co, jeżeli nie masz worka przydasi na strychu? Czyli BOX oplotki z materiałami do warsztatonu!

Jeżeli w panice myślisz: O matko! Skąd ja wezmę te wszystkie materiały? Pewnie czeka mnie poszukiwanie to tu, to tam… a do tego pewnie jeszcze wysyłka z pięciu różnych miejsc…

Znamy ten problem, dlatego przygotowałyśmy limitowaną serię boxa rękodzielniczego dedykowanego specjalnie pod tę edycję WarsztatOnu 🙂 Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to życie i udział w naszym bezpłatnym święcie rękodzieła. Warsztatonowych boxów nie będzie wiele w ofercie – przygotowuję je z domowych zapasów, które udało mi się zgromadzić. W kryzysie ceny akcesoriów i materiałów również wariują, dlatego ten box będzie dostępny wyłącznie do wyczerpania zapasów. Ale to również taka mała zapowiedź, że przynajmniej w tej sytuacji kryzusu, będziemy dodchodzić od naszych boxów – na rzecz kursów online.

A co znajdziesz w boksie?

Wszystko, co przyda się podczas WarsztatOnu:

 • motek włóczki
 • szydełko
 • druty
 • lniany sznurek
 • metalowa obręcz
 • wstążki, sznurki, wełna czesankowa
 • metalowy karabinek
 • ołówek
 • taśma klejąca
 • i inne oplotkowe gadżety

Zero wymówek! Wszystko podane na złotej tacy 😀

Jeżeli zbyt mało czasu poświęciłaś mamie w Dzień Matki, jeżeli weekend Dnia Dziecka nie bardzo się udał, jeżeli Twoja przyjaciółka od dawna prosi Cię, abyście zrobiły razem coś kreatywnego – nasz WarsztatOn daje szansę aby nadrobić zaległości, zainspirować dzieciaki do odklejenia od ekranu, zapewnienić sobie coś dla własnego umysłu – swego rodzaju mind jogę.

Wiele osób nie wierzy w to, że rękodzieło ma ogromny potencjał relaksujący i uwalniający. Oczywiście pod warunkiem, że traktujemy je jako proces. Miałam o tym przyjemność opowiadać na „czerwonej kropce” podczas TEDx Warsaw Women – jeżeli jeszcze nie widziałaś, gorąco zachęcam do obejrzenia i dzielenia się z innymi 🙂

A dla tych, którzy wolą krótko i zwięźle:

 • przygotuj
 • zacznij
 • nieidealnie – popełniaj błędy
 • skończ
 • zaczynaj znowu!

MENTALNY PROCES!

Edit: Po WarsztatOnie – czyli krótkie podsumowanie

Uff! Wreszcie nadszedł ten dzień! Sobota 11.06.2022 – Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych i pierwsza edycja WarsztatOnu.

Prowadzenie warsztatów rękodzielniczych to nie nowość dla zespołu Oplotki. Przecież w Oplotkach odbyło się ich już mnóstwo – tych bezpłatnych dostępnych dla każdego co poniedziałek i tych komercyjnych, które wzbogacone o potrzebne materiały oferujemy m.in. firmom jako sposób na integrację zespołów, relaks przy rękodziele jako bonus dla pracowników…

Ale jakoś inaczej… Jakoś chyba więcej tej adrenaliny, tej ekscytacji – czy wszystko pójdzie jak należy, czy technikalia nie zawiodą?

Tysiąc myśli na sekundę przebiega zwykle człowiekowi w takich chwilach, ale czas zaczynać.

Jak było?

Nic nie odda atmosfery na żywo, a ta była gorąca. Każdy warsztat to inna technika, inne przemyślenia, refleksje, a było ich sporo, bo tym rękodzielniczym spotkaniom na żywo zawsze towarzyszy wymiana doświadczeń, wspomnień, nasze tradycyjne (o)plotki. Całą resztę możesz obejrzeć w nagraniach, które postanowiłyśmy udostępnić.

A w krótkich słowach podsumuję, że było fantastycznie!

Maraton rękodzieła w dniu święta rękodzielników na całym świecie.

Wydarzenie trwające (z drobnymi przerwami) 8 h.

5 warsztatów, 3 prowadzące, 3 techniki rękodzielnicze plus inne kreatywne działania twórcze.

Mnóstwo miłych wspomnień i mnóstwo miłych słów od najlepszych uczestniczek.

Z resztą zobacz sama:

Oczywiście należy dodać, że ten jeden dzień był poprzedzony sporymi przygotowaniami, ale zdecydowanie warto było się postarać. No i tak na gorąco, jeszcze bardzo nieoficjalnie, myślimy o kolejnej edycji – może świątecznej, może poszerzonej o inne techniki, pomysłów nam nie brak, ale jeżeli masz jakiś, to daj nam koniecznie znać.

A co jeżeli chcesz więcej???

Jeżeli po naszym WarsztatOnie będziesz chcieć więcej rękodzieła, zaglądaj do naszego grafiku po info o bieżących warsztatach online i offline – znajdziesz go na naszej stronie: warsztaty rękodzieła z oplotki.pl lub na profilu facebookowym w zakładce „wydarzenia”

Polecam Ci kursy rękodzieła online, które znajdziesz w naszej ofercie:

grafika z szydełkową podkładką na stół

Kurs szydełkowania czyli wszystko, co potrzebne, aby nauczyć się tworzyć własne dodatki do wnętrz i wiele więcej.

Kurs Punch Needle – szybko dasz się oczarować ich urokowi i wielu możliwościom wykorzystania ich we własnym wnętrzu.

grafika z dużą makramą ścienną

Kurs makramy online czyli nauka krok po kroku, jak wprowadzić do swojego świata, domu magię własnoręcznych splotów.

Kurs online robiena na drutach od pierwszego oczka po sweter – i podstawy dziergania masz w kieszeni.

grafika z dzierganym na drutach swetrem

bbbb

grafika z kartką wyszywaną haftem matematycznym

Kurs haftu matematycznego – naucz się podstaw wyszywania na papierze i samodzielnie stwórz wyjątkowe kartki na różne okazje.

A co jeżeli chcesz wspólnie z nami prowadzić warsztaty?

Jeżeli chcesz poczytać więcej o warsztatach i jak je prowadzić, zapraszam do wpisu: Jak prowadzić warsztaty rękodzieła.

Jeżeli wiesz, że chcesz się dzielić wiedzą i doświadczeniem w ukochanej przez Ciebie technice rękodzielniczej, ale nie wiesz, czy to dobra droga albo jak robić to dobrze?

Sprawdź co może przyjść Ci z pomocą:

W 8 modułach głównych oraz bonusach, które mniej więcej co miesiąc wskakują na platformę (w tym również masterclassy i sesje Q&A na żywo) zebrałam masę swoich doświadczeń, ale również tricków, które sprawdziły się na moich warsztatach oraz wiedzę na temat tego jak uczyć innych (w tym dorosłych). Materiały przyogotowane w formie nagrań video, plus nagrania audio sesji Q&A, plus workbook, który pozowli zanotowac wszystkie Twoje pomysły, uporządkować wiedzę i stanie się jednym z narzędzi do ulepszania Twoich warsztatów.

Kurs napakowany wiedzą praktyczną (choć i odrobina teorii się znajdzie ;P) – kliknij grafikę powyżej, by przejść do strony ze szczegółami – znajdziesz tam również opinie uczestniczek kursu.

Jeżeli nie wiesz, czy już masz w sobie gotowość do kursu – zawsze możesz zapisać się na listę osób zainteresowanych prowadzeniem warsztatów po pro-tipy i materiały w tej tematyce: