,

Jak promować się na Pinterest i uwalniać twórczy czas

 

Wymarzony biznes, czyli jaki

Kto nie marzy o biznesie, który dzieje się gdzieś tam w tle… sprzedaż za sprzedażą, a Ty na wakacjach pod palmami zapominasz o całym świecie…

Może w wizji o Twoim wymarzonym biznesie nie ma palm, są góry… albo morze…

Ale na pewno towarzyszy Ci poczucie wolności, spokoju, wewnętrznego spełnienia, i że nigdzie nie musisz się spieszyć, a tuż obok bliscy serca ludzie, miejsca, wspomnienia…

 

Posłuchaj o moim sposobie na slow biznes online albo czytaj dalej.

 

 

 

 

Życie i praca w rytmie slow

Niezależnie, jak odległe są nasze wizje, z powodzeniem możemy użyć słowa SLOW.

Modne ono ostatnio i trochę wyświechtane, ale jego definicji jest wiele.

 

Dla mnie… to rękodzieło, które daje moment na złapanie oddechu od tempa codzienności.

To możliwość robienia rzeczy po swojemu.

Czasem praca w niedzielę, a czasem wakacje w środku tygodnia.

Taki rytm według własnego widzimisię.

 

Rytm slow – czym jest dla mnie? To prawidłowy balans. Prawidłowy, czyli jaki? Według mnie to ten dyktowany własnymi potrzebami, własnymi wartościami, priorytetami. Ale takimi naprawdę swoimi, przesianymi sitem głębokiej refleksji, własnej intuicji. Na własnych warunkach, własnych zasadach. Niekonieczne rozumiany jako „powoli”. Tak w życiu, jak i w biznesie oraz między tymi dwoma składowymi…

Ta idea tak mocno we mnie pracowała (i wciąż pracuje), że musiałam efekty jej działania opisać na stronach książki Oplotki. Sukces handmade – czyli historię powstawania mojego slow biznesu online… dokładnie takiego, jakiego potrzebowałam, aby pogodzić najważniejsze dla mnie role życiowe: matki, żony, córki i przedsiębiorczyni.

 

 

 

I oczywiście wciąż na mojej liście jest sporo zadań, ale staram się tę listę maksymalnie upraszać i wykorzystywać sprytne narzędzia, które uwalniają mój czas.

 

Spotkania online, rękodzieło i tyle możliwości

Przez pandemię nasz świat mocno się zmienił. Sporo tych zmian ma negatywne skutki, ale warto zwrócić uwagę też na pozytywy.

Choćby konferencje i spotkania online. Dziś to już chyba nikogo nie dziwi, ale pamiętam, kiedy pisałam o tym pierwszy raz — zafascynowana ideą i potencjałem tego typu spotkań. Dziś ten sam schemat wykorzystujemy w Oplotkach do prowadzenia warsztatów rękodzieła. Dzięki tej opcji możemy rozsiewać bakcyla rękodzieła wszędzie, gdzie znajdzie się osoba chętna do przyjęcia jego dobroczynnego wpływu, bez konieczności wychodzenia z domu. I choć spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem są nieocenione (w głowie jeszcze huczy milion wrażeń i emocji po moim wystąpieniu na Tedx Warsaw Women  – długo oczekiwanym wydarzeniu stacjonarnym), to te w wersji online mają wiele pozytywnych stron… uwalniają czas… w przypadku Oplotek na bezkarne plotki przy rękodziele… i  pozwalają zwolnić… bez względu na to, jak duże korki w centrum, czy jak daleko do większego miasta, we własnym fotelu… od tempa codzienności…

 

Pinterest narzędzie do promocji

Ale dziś o rękodziele tylko troszeczkę. Bo dziś chcę zwrócić Twoją uwagę na Pinterest.

Można się zastanawiać, dlaczego w samym centrum rękodzielniczego wszechświata (nieskromnie o Oplotki) piszę właśnie o Pinterest?

Dla mnie to taka furtka, którą uchylam dla potencjalnych klientów, by łatwiej było im trafić do tego, co oferują Oplotki.

I dość często nawołuję do tego, aby zacząć korzystać z Pinterest do promocji nie tylko rękodzieła. (Choćby w tym wpisie, w którym starałam się zebrać wszystkie argumenty mówiące za tym, dlaczego warto używać Pinterest do promocji).

 

 

Oczywiście know-how wyrasta z naszego handmade wszechświata, ale kiedy odkryłyśmy, że ta strategia działa dla blogerów, grafików, właścicieli sklepów internetowych, usługodawców, a nawet offline’owych biznesów, które w sieci szukają jedynie promocji… nie było innego wyjścia, by podjąć decyzję.

 

Strategiczna promocja na Pinterest to klucz 

Czas podzielić się tą pinterestową strategią jeszcze szerzej.

Dlatego zapraszam Cię do udziału w konferencji Slow Business Online Grażyny Pawtel-Lorente. To niezwykłe wydarzenie dla przedsiębiorczych kobiet startuje 14.02.2022. Mam przyjemność brać w nim udział jako prelegentka i zamierzam opowiedzieć o Pinterest jako świetnym narzędziu do kierowania ruchu do swoich miejsc w sieci.

 

 

Odliczam dni do tego wydarzenia, bo z wielką radością wspominam poprzednią edycję, w której brałam udział. Minęło 2 lata a temat wciąż tak mocno aktualny – z resztą odsyłam Cię do nagranego wtedy odcinka podcastu: 

 

 

Z dumą obserwuję pinterestowe poczynania osób, które zainspirowane moim miniwykładem zaczęły swoją przygodę z tą platformą, a dzisiaj odcinają kupony od działań, które wdrażali 2 lata temu. A piny przypięte w 2020 roku do dzisiaj przynoszą rosnące grono nowych fanów i klientów!

Tym bardziej nie mogę się doczekać, by podzielić się z Tobą Pinterestem.

Nie tylko w krótkiej, zwięzłej formie zainspiruję, aby po prostu zacząć…

Podzielę się bezpłatnym minikursem Pinterest (dla każdego uczestnika konferencji udostępniam go bezpłatnie!) oraz zaproszę na nietuzinkowe spotkanie na żywo, Q&A na temat najlepszej strategii działania na Pinterest.

 

jak promować się na Pinterest

 

Slow to dla mnie wolność, aby działać we własnym rytmie. Pinterest daje możliwość wylogowania się z internetów na miesiąc, dwa, czy pięć… Daje wolność od terroru algorytmów Facebooka czy Instagrama. To właśnie dlatego wybrałam taki temat na konferencję o biznesie w rytmie slow. Jeżeli potrzebujesz poczuć komfort bycia offline, to już wiesz, że moja prelekcja jest dla Ciebie i zaznaczysz w kalendarzu Walentynki 2022.

 

jak promować się na Pinterest

 

Konferencja Slow Biznes Online startuje 14.02.2022 i będzie trwała 5 dni. Zgromadzi 33 prelegentki, które podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, po to, abyś mogła uprościć swój biznes i dostosować go do własnego rytmu i potrzeb.

Budżet nie będzie stanowił w tym przypadku wyzwania, ponieważ wystarczy pobrać bezpłatny bilet, by móc na żywo oglądać zaplanowane prelekcje (ich nagrania dostępne są przez 24h). Jeśli jednak potrzebujesz więcej czasu, przewidziana jest opcja biletu VIP – dostęp do nagrań otrzymasz na rok oraz biletu PREMIUM – w której oprócz nagrań, zgarniesz również bonusy przygotowane przez każdą z prelegentek.

 

 

Nie odkładaj tego na później! Dołącz do kobiet, które z sukcesem łączą życie zawodowe z prywatnym w zgodzie z własnymi potrzebami, prowadząc Slow Business Online

 

Odbierz swój bilet!

 

Ale nie zapomnij spojrzeć na kurs: Jak skutecznie promować na Pinterest –  podczas ferii dostępny jest ze specjalną zniżką.

 

 

A jeżeli już zyskasz więcej czasu, to może skusisz się na Ferie z Rękodziełem i promocje na nasze rękodzielnicze kursy w sklepie Oplotki.

 

jak promować się na Pinterest  

jak promować się na Pinterest

jak promować się na Pinterest